Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak zaaranżować garderobę?

  • 26 kwietnia 2020
  • 0 Comment
  • 3 Views
  • 0 Like
Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak zaaranżować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być wielkim pomieszczeniem, aby magazynować w niej wszelkie stroje oraz utrzymać w nich ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Gdy chcemy odseparować garderobę od pokoju, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co chcemy tam przechowywać. W zależności od rodzaju posiadanych ubrań, musimy zdecydować, czy w swoich meblach powinno znajdować się wiele drążków z wieszakami, szuflad bądź może półek. Pod uwagę powinno się wziąć także możliwe dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak deska do prasowania czy żelazko.

W przypadku, gdy garderoba zajmie mało miejsca, świetnym wyborem jest zakup szafy na wymiar. Jest to doskonały sposób na zwiększenie przestrzeni na swoje rzeczy i różne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z produkcji bardzo pojemnych szaf ubraniowych. Rewelacyjnym pomysłem jest też pojemna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość niezbędnej przestrzeni do trzymania swojej odzieży.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto także wstawić do naszej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy będzie to oddzielny pokój. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do otworzenia zwykłych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać również o właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle ważne jest, by światło docierało do wszystkich zakamarków pokoju. W związku z tym, gdy Twoja garderoba to duże pomieszczenie, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Dobrze jest zastanowić się nad nabyciem LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż mają one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się nie pamiętać jest lustro. Duże lustro pełni dwa istotne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wybierania stroju oraz zwiększa optycznie pomieszczenie. W przypadku małego pomieszczenia można zastąpić lustro stojące wiszącym. Bardzo dobrą alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

About the author