Vigilus Open Day

W ostatnią sobotę w siedzibie Games Workshop odbył się event pod nazwą Vigilus Open Day. Związany był on z najnowszą kampanią w świecie Warhammera 40 000 rozgrywającą się na planecie Vigilus. Ma ona strategiczne znaczenie, ze względu na swoje położenie, które pozwala na kontrolę przejścia przez Wielką Wyrwę, obecnie jej status to Świat Wojenny. Więcej informacji o kampanii na świecie Vigilus znajdziecie tutaj.    

Gracze już od dłuższego czasu zastanawiali kto poprowadzi siły Chaosu, szczególnie, że twórcy zapowiadali, że pojawi się tam coś wielkiego. Większość fanów zakładała, że na pewno będzie to jeden z dwóch demonicznych Prymarchów: Fulgrim przywódca Dzieci Imperatora, lub krwiożerczy Angron władca Pożeraczy Światów. Parę dni temu Games Workshop wypuścił krótki teaser , na którym ukazany został główny baner zakonu Ultramarines. Wszyscy domyślali się, że chodzi o Marneusa Calgara, przywódcę zakonu, jednak nie wiadomo było w jakiej roli się pojawi. Spekulowano, że być może zostanie zamknięty w pancerzu Drednota.

Wszystko wyjaśniło się w sobotę podczas Vigilus Open Day. Jako pierwszy został zaprezentowany nowy model Marneusa Calgara, który dzięki odpowiednim zabiegom stał się pełnoprawnym kosmicznym marine Primaris, operacja ta o mało nie pozbawiła do życia. Następnie przedstawiono dowódcę sił Chaosu, które ruszyły podbić Vigilus i tutaj Games Workshop naprawdę zaskoczył. Bowiem jest nim lord Chaosu z Czarnego Legionu niejaki Haarken Worldclaimer, który obiecał Mistrzowi Wojny, że podbije Vigilus w przeciągu 80 dni. Oba modele prezentują się naprawdę świetnie, szczególnie Haarken, reprezentujący oddział raptorów chaosu i obwieszony czaszkami jest chyba najlepszym modelem lorda chaosu. Twórcy zaprezentowali również podręcznik do kampanii Vigilus, który przedstawia wszystkie walczące strony, malowania, mapy taktyczne, zasady dla nowych figurek oraz przykładowe rozgrywki. Wszystkie nowości związane z kampanią zostały zawarte na specjalnym zwiastunie

Po południu Games Workshop przygotował ostatnią niespodziankę, a mianowicie Marine Kakofonii będący odwzorowaniem swojego pierwowzoru stworzonego przez Jes’a Goodwin’a. Jest to zapewne figurka specjalna, która będzie dostępna w sklepach Games Workshop wyłącznie 22 grudnia.

Podsumowując Vigilus Open Day wypadł naprawdę świetnie, a najnowsza kampania
w świecie Warhammera 40 000 dopiero się rozpoczyna, być może następnym razem doczekamy się powrotu któregoś z Prymarchów.


Sarmata


2018-11-24_-_open-day-A07I6651jpg